A.Bžanija saviem vēlētājiem sola varu Abhāzijā padarīt "kompaktu un efektīvu". "Mums konstitūcijā ir jāparedz prezidenta pilnīga atbildība par visiem procesiem, kas notiek mūsu valstī. Ir jāmaina parlamenta funkcijas, jāpārdala funkcijas starp izpildvaru un likumdošanas struktūrām. Jāreformē ministrijas tā, lai tās nedublējas," teica A.Bžanija. Viņš arī sola atjaunot vieglo rūpniecību Abhāzijā un sniegt valsts atbalstu lauksaimniekiem un individuālajiem uzņēmējiem. A.Bžanija iebilst pret Abhāzijas īpašuma pārdošanu ārzemniekiem, vienlaikus norādot, ka šis jautājums nav pats aktuālākais, jo šobrīd daudz svarīgāka ir valsts aparāta un tiesu sistēmas reforma. "Visas valsts institūcijas valstī darbojas neefektīvi. Mēs paļaujamies uz Krievijas atbalstu, lai mums palīdz reformēt valsts aparātu un tiesu sistēmu," teica A.Bžanija. Viņš arī uzskata par nepieciešamu sākt dialogu ar Gruziju, tostarp, parakstīt vienošanos par karadarbības neatsākšanu. A.Bžanija uzskata, ka šāda līguma parakstīšana nākotnē palīdzēs atjaunot dzelzceļa satiksmi starp Abhāziju un Gruziju.
Ekspertu skatījumā, A.Bžanija atrodas savstarpēji konkurējošu politiķu ielenkumā, kuru savstarpējā cīņa par varu republikā var radīt jaunu politisko krīzi. Eksperti norāda, ka aiz A.Bžanijas stāv Abhāzijā spēcīgas figūras –Aleksandrs Ankvabs (no 2011. līdz 2014.gadam bija Abhāzijas prezidents) un Sergejs Šamba (no 2010. līdz 2011.gadam bija Abhāzijas premjerministrs), kuri ir saistīti ar naftas un nekustamā īpašuma biznesiem.
Vēlēšanas Abhāzijā ir savstarpēja klanu spēku grupu cīņa. Šajā cīņā liela nozīme ir Maskavai. Š.g. 22.marta Abhāzijas prezidenta vēlēšanās Maskavai bija pieņemami visi trīs prezidenta amata kandidāti, jo visi iestājas par attiecība padziļināšanu ar Krieviju.
Starptautiskā sabiedrība neatzīst Abhāzijā notikušās prezidenta vēlēšanās. Š.g. 23.martā paziņojumus izplatīja arī Azerbaidžānas un Ukrainas ārlietu ministrijas. Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā teikts, ka Ukraina neatzīst nekādas tā dēvētās vēlēšanas Gruzijas okupētajās teritorijās, jo tās notiek agresorvalsts kontrolē, tās ir pretrunā ar starptautiskajiem likumiem un tām nav juridiska spēka. Tāpat šīs vēlēšanas ir vērstas uz tālāku drošības situācijas saasināšanu Melnās jūras reģionā. Tāpat paziņojumā Ukraina vēlreiz izteica atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās un aicināja Krieviju īstenot visus 2008.gada 12.augusta pamiera līguma noteikumus.
Arī Azerbaidžānas Ārlietu ministrija apstiprināja savu atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei, aicinot Abhāzijas konfliktā iesaistītās puses turpināt sarunas par miermīlīgu Abhāzijas jautājuma risināšanu saskaņā ar starptautisko tiesību normām un principiem.
komentāri
Lietošanas noteikumi