Tadžikistāna aicina Kirgizstānu piesardzīgi izteikties par strīdu teritorijām

15.02.2021 komentāri
Atslēgas vārdi: Tadžikistāna, Kirgizstāna, Ārpolitika
Foto: Turmush.kg
Tortkulas ūdenskrātuves

Tadžikistānas Ārlietu ministrija publiskoja paziņojumu, kurā norādīja, ka neatbilst patiesībai Kirgizstānas politiķu izteikumi par Tortkulas ūdenskrātuves iztekas nodošanu Dušanbe, raksta izdevums “Centralasia”.
Paziņojumā uzsvērts, ka ūdenskrātuves izteka atrodas teritorijā, par kuru norisinās diskusijas, jo Tadžikistānas un Kirgizstānas valstu robeža joprojām nav demarķēta un delimitēta. “Robežas noteikšanas process nav noslēdzies, turpinās abu valstu delegāciju pārrunas, un patlaban netiek skatīta iespēja par kādas posma nodošanu vienai vai otrai pusei,” uzsvērts paziņojumā, kurā arī norādīts, ka nepatiesas informācijas publiskošana var veicināt destabilizāciju pierobežā.

 

Komentāri atļauti tikai reģistrētiem lietotājiem:

Mūsu Viedoklis

Tadžikistānas un Kirgizstānas robežas posms ir 976 kilometri, no kuriem apmēram puse nav delimitēta, un sadales līnija ir nosacīta. Šādas situācijas dēļ regulāri izceļas pierobežas iedzīvotāju sadzīves konflikti, kuros reizēm tiek iesaistīti arī robežsargi un tiek pielietoti ieroči.
Pārrunas par robežas delimitāciju un demarkāciju norisinās gadiem, pērn notika vairākas starpvaldību delegāciju tikšanās, bet šogad – jau divas reģionālo pārstāvju pārrunas, kurās izdevās vienoties tikai par papildu tikšanās rīkošanu.