Tadžikistānā mazināti sodi par nacionālā un reliģiskā naida izraisīšanu

05.01.2021 komentāri
Atslēgas vārdi: Tadžikistāna, Iekšpolitika
Foto: Fergana.agency
Emomali Rahmons

Prezidents Emomali Rahmons atbalstīja grozījumus Kriminālkodeksā un Administratīvo pārkāpumu kodeksā, raksta izdevums “Fergana”.
Izmaiņas nosaka sodu mazināšanu par pārkāpumiem, kas vērsti uz nacionālā un reliģiskā naida izraisīšanu. Turpmāk gadījumā, ja šādi pārkāpumi veikti publiski vai izmantojot plašsaziņas līdzekļus, paredzēts 250 līdz 500 USD naudas sods vai arests uz laiku no 5 līdz 10 diennaktīm. Gadījumā, ja pārkāpums tiek veikts atkārtoti gada laikā, paredzēta kriminālatbildība un sods līdz 5 gadiem brīvības atņemšana.

 

Komentāri atļauti tikai reģistrētiem lietotājiem:

Mūsu Viedoklis

Runas par minēto sodu mīkstināšanu tika uzsāktas 2019.gadā, taču to gatavošana un pieņemšana ilga līdz pagājušā gada beigām. Kriminālkodeksa 189.pants (“Nacionālā, rases vai reliģiskā naida izraisīšana”) bieži tika izmantots pret sabiedriskajiem aktīvistiem un žurnālistiem. 2020.gada pavasarī ar gadu brīvības atņemšanu tika notiesāts žurnālists Dalers Šarifovs, kurš savā grāmatā bija minējis Tadžikistānā aizliegtās reliģiskās organizācijas ideologus. Tadžikistānas nevalstisko organizāciju, kā arī “Amnesty International” un citu starptautisku organizāciju pārstāvji aicināja atbrīvot D.Šarifovu, taču pirmstermiņa atbrīvošana viņam tika atteikta.