Uzbekistānai piešķirti 93 miljoni USD ekonomiskās attīstības veicināšanai

21.12.2020 komentāri
Atslēgas vārdi: Uzbekistāna, Ekonomika
Foto: Kun.uz
Uzbekistānas viesstrādnieki

Āzijas Attīstības banka atbalstīja aizdevumu 93 miljonu USD apmērā konkurētspējas paaugstināšanas un inkluzīvās attīstības veicināšanas projekta “Iemaņu attīstība mūsdienu ekonomikai” īstenošanai Uzbekistānā, raksta izdevums “Centralasia”.
 Bankas pārstāvji norādīja, ka Uzbekistānai ir ievērojams potenciāls ekonomiskās attīstības veicināšanai un jaunu darbavietu izveidei, tomēr nepieciešamo iemaņu trūkums ir šķērslis privātsektora izaugsmei un ekonomiskajai diversifikācijai. Paredzēts, ka projekta īstenošana palielinās iedzīvotāju, īpaši jaunatnes, nodarbinātību, kā arī ļaus darba meklētājiem un studentiem iegūt darba tirgum nepieciešamās iemaņas.
Projekta ietvaros tiks veidots kvalificēts darbaspēks prioritārajās nozarēs – celtniecībā, tekstilrūpniecībā, informācijas un komunikācijas tehnoloģijās, pārtikas rūpniecībā, kā arī tehnikas apkopē un remontā. Sagaidāms, ka vismaz 60 000 cilvēku, tajā skaitā 48 000 bezdarbnieku, un 500 personas ar īpašajām vajadzībām iegūs jaunas iemaņas un darbavietu. Projekts nosaka arī sešu tehnisko un profesionālo mācību iestāžu modernizāciju, pārveidojot tos par apmācības centriem, tajā skaitā viesstrādniekiem, kuri, atgriežoties Uzbekistānā, vēlas pārprofilēties vai saņemt ārvalstīs iegūtas izglītības pielīdzināšanu.

 

Komentāri atļauti tikai reģistrētiem lietotājiem:

Mūsu Viedoklis

Valsts ekonomiskās attīstības veicināšanai šī gada 11.decembrī Uzbekistāna pievienojās Eirāzijas Ekonomiskajā savienībai novērotājas statusā, atzīmējot organizācijas plašo praktiskās sadarbības ģeogrāfiju. Organizācijas dalībvalstis ir Armēnija,  Baltkrievija, Kazahstāna, Kirgizstāna un Krievija, ar kuru Uzbekistāna vienojās par dažādām ekonomiskajām priekšrocībām un plašu amnestiju viesstrādniekiem gadījumā, ja Taškenta iestāsies Eirāzijas Ekonomiskajā savienībā.