Izvērstā meklēšana

Viedokļi

Ārpolitika
14.11.2018

Lai gan Maskava jau kopš 1990.gadiem savu mērķu sasniegšanai izmantoja „brīvprātīgos” militārajos konfliktos bijušajā Dienvidslāvijā, Čečenijā un Gruzijā, tajos iesaistīto algotņu skaitu un nozīmīgumu nevar salīdzināt ar situāciju karadarbības laikā Ukrainā un Sīrijā.

Ārpolitika
07.11.2018

Saistībā ar savu darbību Ukrainā un Sīrijā par vienu no bēdīgi slavenākajām Krievijas PMK tiek uzskatīta „Vagner” grupa. Ņemot vērā starptautiskos un Krievijas likumus ,,Vagner” grupa nav PMK, jo tās personālsastāvam galvenokārt tiek uzdota tādu pašu militāru uzdevumu izpilde kā regulārajiem BS.

Ārpolitika
31.10.2018

Lai gan nav pieejama oficiāla statistika par Krievijas PMK skaitu vai arī oficiāla informācija par to darbību, balstoties uz PMK kompāniju mājaslapām, neatkarīgo pētnieku veiktajiem pētījumiem, kā arī uz pašu kompāniju personāla izteikumiem un to atklāto informāciju sociālos tīklos, ir iespējams noteikt lielākās PMK Krievijā un to darbības sfēras.

 

Ārpolitika
24.10.2018

Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja Privātās militārās kompānijas (PMK) raksturo kā privātā sektora uzņēmumus, kuri sniedz militāros vai drošības pakalpojumus, neatkarīgi no tā, kā šie uzņēmumi sevi definē.

Ārpolitika
17.10.2018

Lai arī Rumānijā nav spēcīgu izteikti prokrievisku partiju, vairāki tās politiķi kā potenciālie „ietekmes aģenti” uzskaitīti hakeru grupas „Shaltai Boltai” nopludinātajā Eirāzijas kustības e-pasta sarakstē. Tai skaitā ir bijušais valsts prezidents 1989.–1996.gadā un 2000.–2004.gadā Jons Iljesku, kas vēl joprojām saglabā vērā ņemamu ietekmi partijā (pašlaik valdībā), premjers 2000.–2004.gadā un tā laika PSD vadītājs Adrians Nestase.

Ārpolitika
10.10.2018

Itālija ir uzskatāma par vienu no Krievijai draudzīgākajām ES valstīm, tā tradicionāli ir otrs lielākais Krievijas tirdzniecības partneris Eiropā pēc Vācijas (abu valstu tirdzniecības apgrozījums 2013.gadā pirms ES sankciju pret Krieviju noteikšanas sasniedza 31 miljardu EUR; 2017.gadā tas bija 20,44 miljardu EUR apmērā), Maskava ir tās lielākais gāzes (30%) un naftas (15%) piegādātājs.

Ārpolitika
03.10.2018

Atšķirībā no vairuma Eiropas valstu, kur izteikti prokrieviska pozīcija raksturīga partijām, kas neatrodas pie varas, Ungārijā simpātijas Kremlim izrāda valdošais politiskais spēks FIDESZ ar tā līderi, premjeru Viktoru Orbanu priekšgalā.

Ārpolitika
26.09.2018

Beļģija tradicionāli ir bijusi viena no ES valstīm, kas ir centusies uzturēt draudzīgas attiecības ar Krieviju. Kaut arī Beļģijas valdība ir nosodījusi Krievijas īstenoto Krimas aneksiju un atbalstījusi kopējo ES sankciju politiku, Brisele ir vairījusies no radikāliem paziņojumiem un rīcības, kas varētu negatīvi atsaukties uz tās divpusējām attiecībām ar Maskavu.

Ārpolitika
19.09.2018

Krievijas ietekme Lielbritānijā liela mērā balstās uz ekonomiskajām saitēm, tostarp uz Londonas biznesa ciešo saistību ar Krievijas oligarhiem. Tomēr salīdzinoši ar Vāciju un Franciju, prokrieviskās tendences gan pozīcijā (toriji), gan opozīcijā (leiboristi), tostarp radikālajos spārnos un sīkpartijās ir mazākas.

Ārpolitika
12.09.2018

Krievijas politiku Francijā atbalsta plaša spektra politisko spēku pārstāvji – galēji labējie, galēji kreisie, sociālisti un labēji centriskie, t.s. gollisti. Francijas sadarbībai ar Krieviju ir sena vēsture. Virziens uz ciešāku sadarbību tika uzņemts jau 19.gadsimta otrajā pusē, kad Krieviju Francija uzlūkoja kā Eiropas kontinenta stratēģisko sabiedroto nesen apvienotās Vācijas ierobežošanai.

Ārpolitika
05.09.2018

Vāciju un Krieviju vieno plaši tirdznieciskie un enerģētiskie sakari, un tas nosaka spēcīgu ekonomisko lobiju Maskavas interesēs un tās virzienā vērstus politiķus ne tikai opozīcijas partijās, bet arī valdošajā koalīcijā. Tomēr Krievijas ietekmi šeit balsta ne tikai ekonomiskās saites, bet arī ideoloģiski un psiholoģiski faktori.

Ārpolitika
29.08.2018

Kremļa pieeja Eiropas politiskajiem spēkiem ir kompleksa un neatkarīga no to politiskās piederības labējiem vai kreisajiem, to atrašanās valdošajā koalīcijā vai ārpus tās. Maskava savu interešu īstenošanā ir gatava sadarboties ar teju visiem. Pieeja ir daudzslāņaina un tās mērķis ir izmantot bilaterālās attiecības, lai sadrumstalotu ne tikai Eiropas kopējo pozīciju pret Krieviju, bet arī sarežģītu politiskās spēles laukumu atsevišķās dalībvalstīs.

1 - 12 no 96 viedokļiem

1 2 3

...

6 7 8