Izvērstā meklēšana

Viedokļi

Ārpolitika
22.07.2020

I.Dodons vēl pirms 2016.gada decembrī notikušās inaugurācijas prezidenta amatā uzsvēra, ka viņa prioritāte būs Moldovas stratēģisko attiecību ar Krieviju atjaunošana. Šo prezidenta nolūku apliecināja viņa lēmums savā pirmajā ārvalstu vizītē, kas notika 2017.gada 16.–18.janvārī, apmeklēt Krieviju. Šī vizīte kļuva par pirmo Moldovas prezidenta oficiālo vizīti Krievijā pēdējo deviņu gadu laikā.

Ārpolitika
15.07.2020

Moldova ir ietilpusi Krievijas, kura par ārpolitikas prioritāti vairākkārt ir norādījusi savas ietekmes postpadomju telpā saglabāšanu, tradicionālajā interešu sfērā jau kopš PSRS sabrukuma. Kā savas ietekmes saglabāšanas un nostiprināšanas instrumentus Moldovā Maskava ir izmatojusi Piedņestras konfliktu, Kišiņevas ilgstošo tirdzniecisko un enerģētisko atkarību, kā arī maigo varu. Krievijas maigās varas Moldovā izplatībai par pamatu kalpo ne tikai Krievijas plašsaziņas līdzekļu liela popularitāte, bet arī Krievijas Pareizticīgās baznīcas autoritāte.

Iedzīvotāji
08.07.2020

Kā liecina socioloģisko pētījumu centra „Fond Obščetvennogo mņeņija” veiktā aptauja 2019.gada 9.jūnijā, 41% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējā laikā situācija ekonomikā ir pasliktinājusies. Situācijas uzlabošanos norāda tikai 17% aptaujāto. Lielākā daļa to respondentu, kas atzīmējuši pasliktināšanos, ir jaunieši ar augstāko izglītību (51%) un Maskavas iedzīvotāji (50%).

Iedzīvotāji
01.07.2020

Šajā kontekstā atzīmējams Ķīnas, Vācijas un ASV ekonomistu kopīgais pētījums  „Nevienlīdzība un kreditēšanas pieaugums Krievijas reģionos”, kur uz Krievijas piemēra ir parādīta tieša sakarība starp ienākumu nevienlīdzības pieaugumu un privātpersonu kreditēšanas pieaugumu.

Iedzīvotāji
17.06.2020

Rakstā apkopoti statistikas dati, aptaujas un pētījumi, lai izceltu pieejamos skaitļus un rezultātus sadaļās iedzīvotāju ienākumi, nabadzība, nevienlīdzība, vidusslānis, iedzīvotāju gaidas. Minētie skaitļi ir kritizējami, taču parādā zināmas tendences.

Ārpolitika
10.06.2020

Apbruņojuma kontroles sakarā šobrīd ir aktuāla Stratēģiskā apbruņojuma ierobežošanas līguma New START, kura termiņš beidz 2021.gada 5.februārī, pagarināšana.

Ārpolitika
03.06.2020

2016.gada septembrī Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils apmeklēja Ratmanova salu Beringa šaurumā. Savas vizītes ietvaros viņš teica: „Palūgsimies par mieru visā pasaulē.

Ārpolitika
27.05.2020

Jāatzīmē, ka visi minētie valstu līderi sākotnēji bija pauduši atbalstu demokrātijai. Spilgts piemērs tam ir V.Orbāns, kurš bija aktīvs 1989.gada revolūcijas dalībnieks un „Ungārijas demokrātiskās nākotnes herolds”. Viņa dibinātā organizācija „Fideš”, kas pēcāk pārtapa par partiju, sākotnēji bija liberāli demokrātiski noskaņota.

Ārpolitika
20.05.2020

2019.gada septembrī žurnālā „American Political Science Review” tika izdots politologa Kristofera Klāsena pētījums par sabiedrības atbalstu demokrātijai mūsdienās. Autors norāda uz tendenci, ka demokrātijas popularitāte šobrīd krītas valstīs, kurās tā sākotnēji bija šķitusi stabila. Neskatoties uz demokrātisko valstu skaita pieaugumu kopš Otrā pasaules kara noslēguma, mazinās iedzīvotāju apmierinātība ar minēto politisko režīmu. Eksperti vērš uzmanību, ka pretstatā populisma un autoritārisma popularitātes pieaugumam Rietumu valstīs t.s. „hibrīda režīma” valstīs Čīlē, Honkongā, Bolīvijā, Krievijā un Venecuēlā notiek protesti demokrātijas atbalstam.

Ārpolitika
13.05.2020

2018.gada oktobrī ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons reģionālajā vizītē apmeklēja Armēniju, Azerbaidžānu un Gruziju. Oficiālā līmenī Dž.Boltons savu vizīti Baku, Erevānā un Tbilisi raksturoja kā iepazīšanās vizīti ar situāciju Dienvidkaukāza reģionā. 

Ārpolitika
06.05.2020

Kopš 1992.gada starp Armēnijas Republiku un Irānas Islāma Republiku ir parakstīti vairāk nekā 180 dokumenti, kas regulē abu valstu attiecības starp ministrijām un citām valsts struktūrām.

Ārpolitika
29.04.2020

XXI gadsimtā situācija Kaukāzā formējas uz sarežģīta politiska fona divpusējās un daudzpusējās attiecībās starp trim bijušajām Padomju Savienības republikām – Azerbaidžānu, Armēniju un Gruziju, kā arī ar Kaukāza valstīm – Krieviju, Turciju un Irānu. Vienlaikus liela militāri politiska ietekme ir ārpusreģiona valstīm – galvenokārt ASV, ES valstīm un Izraēlai.

1 - 12 no 179 viedokļiem

1 2 3

...

13 14 15